Vitamin Ögretmen

Mesleki gelişim ve paylaşım portalı: Vitamin Öğretmen

Vitamin, sadece zengin ders içerikleri sağlayarak değil, mesleki gelişim yolculuğunda da öğretmenleri yalnız bırakmıyor.

Gerek mesleğinde kıdemli öğretmenler gerekse üniversiteden mezun olup meslek yaşamlarına yeni başlayan öğretmenler, hizmetiçi eğitim konusunda oldukça sınırlı olanaklara sahipler. Mesleki gelişim ve paylaşım portalı olarak yapılandırılan Vitamin Öğretmen ile öncelikle, zaman ve mekan kısıtları nedeniyle izlemekte zorluk çektikleri pek çok mesleki gelişim etkinliğini onlar için kolay ulaşılabilir hale getirmek hedeflendi.

Tüm ilköğretim ve lise öğretmenleri, 2011 sonu itibarıyla, kayıtlı olarak 100 bine yakın öğretmen kullanıcısı ve 50 bin "Canlı Eğitim" katılımcısı olan Vitamin Öğretmen'e yedi gün/yirmi dört saat www.VitaminOgretmen.com adresinden ulaşıp, ücretsiz hizmet alabilirler.

Portal, "Canlı Eğitimler" alanı ile öğretmenlere farklı mesleki konularda online eğitimler sunuyor. Akademisyenler ve uzman eğitim profesyonelleri ile "Sanal Sınıf" üzerinden etkileşimli olarak gerçekleştirilen "Canlı Eğitimler"e tüm öğretmenler bulundukları yerlerden katılabiliyor, ulusal ya da uluslararası seminer/konferansların canlı yayınını ya da çevrimdışı kayıtlarını da yine portal üzerinden izleyebiliyorlar.

Vitamin Öğretmen ayrıca;

  • Öğretmenlerin, dünya genelinde eğitim akımlarını takip edebilecekleri Eğitim Videoları,
  • Vitamin içeriğiyle de uyumlu Yıllık Planlar,
  • Sınıf içi etkinlik önerileri ve kapsamlı içeriğiyle Belirli Günler ve Haftalar,
  • Öğretmenlerin kendi içeriklerini, öğretim materyallerini paylaşabildikleri Öğretmenler Paylaşım,
  • Meslektaşlarıyla iletişim halinde bulunabildikleri Öğretmenler Forum

alanları ile de öğretmenlerin parmaklarının ucunda...