Raunt, üniversiteye hazırlık sürecinde 9. sınıftan 12. sınıfın sonuna kadar ders ve sınav başarısını artıran, her öğrenciye özel rehberlik hizmeti, çalışma planlaması ve zengin içerik sunan, Türkiye’nin ilk ve tek kişiselleştirilmiş üniversiteye hazırlık ürünüdür.

Raunt, öğrencileri tek tek tanıyan, onların neyi, ne kadar öğrendiğini takip eden; aynı zamanda okullara takvim ve planlama sunan dinamik bir zekâya sahiptir. Raunt zekâsı, kullanıcısını yakından tanıyıp yönlendirir, Akıllı Öneri Sistemi’yle eksiklerini zamanında tamamlamasını sağlar ve performansını sürekli takip eder. Bu benzersiz özellikler, bütünleştirilmiş dijital ve basılı içeriklerle desteklenerek öğrencileri adım adım hedeflerine ulaştırır.

Bugüne kadar sunulmuş en yenilikçi ve sonuç odaklı üniversiteye hazırlık çözümü olan Raunt, öğrenciler için olduğu kadar öğretmenler, okul yöneticileri ve veliler için de ayrıcalıklar sunar.

image-2
image-2
image-2
Vitamin Kitaplar

Vitamin Kitapları; güçlü bir ortaokul temeli oluşturan, kalıcı öğrenme sağlayan, nitelikli ve ilham veren içerikleriyle öğrenciyi “yakalayıp” öğrenme sürecine dâhil eden ve onu bilgiyi keşfetmeye yönlendiren “sürükleyici” ders kitaplarıdır.

Başta eğitim uzmanları olmak üzere 20’ye yakın meslek grubundan oluşan danışman kadrosu tarafından en yenilikçi eğitim yaklașımları analiz edilerek tüm 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanmıştır.

Vitamin Kitapları’nın eğitsel yaklaşımı öğrenciyi “Ders çalışmak zorundayım!” hissinden uzaklaştırır. Kitapları merakla ve zevkle okuduğu için öğrencinin konulara ilgisi ve merakı artar, ezberlemeden ve sıkılmadan ders çalışır, konuları kalıcı öğrenir.

image-2
image-2
image-2
Vitamin LGS

Vitamin LGS, öğrenciye sınavda çıkacak soruları çözebilmesi için gereken üst düzey becerileri kazandıran LGS hazırlık sistemidir.

Vitamin LGS; binlerce beceri temelli yeni nesil soru ve çözüm videosu, adım adım ilerlemeyi sağlayan kişiye özel akıllı çalışma programı, eksikleri tamamlamaya yönelik yüzlerce etkileşimli öğretmen konu anlatımı, LGS ile yüksek benzerlikte deneme sınavları, performansı gösteren çalışma ve deneme sınavı raporları, öğrenciyi yönlendiren “Adım Kartları” ve LGS’ye hazırlıkta en çok tercih edilen soru bankalarını tek bir eğitim setinde sunar.

Vitamin LGS’nin diğer sınava hazırlık ürünlerinden en önemli farkı, akıllı sistemiyle öğrencinin çözdüğü sorulara göre zorluk yaşadığı becerileri tespit edip o becerileri geliştirmeye yönelik yeni sorular ve konu anlatımlarıyla öğrencinin eksiklerini tamamlamasını sağlamasıdır.

Yaş gruplarının psikolojik-bilişsel öğrenme düzeylerine uygun yapılandırılan tüm dijital içerikler, öğrencilerin keşfederek, çok boyutlu öğrenmesini, kalıcı bilgiye ulaşmasını sağlar.

image-2
image-2
image-2

Sebit VCloud, okulların tüm akademik uygulamalarını, eğitsel, yönetsel ve üretime dayalı süreçleriyle tek bir omurgada bütünleştiren, Türkiye’nin ilk “Yeni Nesil Eğitsel Paylaşım ve İş Birliği Platformu”dur.

Bütünleşik bir süreç yönetimi olarak sunduğu toplam faydayla ve öğrenmenin okul sınırları dışında da kesintisiz devam etmesini sağlayan yapısıyla benzersiz bir çözümdür.

“Kuruma Özelleştirilebilir” yapısı ve kullanımıyla yönetici, öğretmen, öğrenci ve veli olmak üzere tüm paydaşlar için farklı ayrıcalıklar sunar.

21. yüzyılın değişen eğitim anlayışına ve teknolojik süreçlere adaptasyonlarında okulların yanında yer alır.

Vitamin Öğretmen
image-2
image-2
image-2
Adaptive Curriculum

Vitamin’in Türkiye’de üretilip ABD ulusal ve eyalet müfredatlarına uyarlanan ve ABD’de 500’den fazla okulda 300 bini aşkın kullanıcıya ulaşan İngilizce versiyonudur.

Güçlü Matematik ve Fen Bilimleri altyapısıyla kişiselleştirilebilen bir öğrenme deneyimi sunan Adaptive Curriculum’un başarısı eğitimciler, yayıncılar ve eğitim teknolojileri alanından çeşitli uluslararası otoriteler tarafından defalarca ödüle değer bulunmuştur.

image-2
image-2
image-2

Diğer Ürünler

Adaptive Curriculum

DinamikMAT, Türkiye’nin ilk ve tek “akıllı soru üretme sistemi”dir. Matematik dersinde, farklı zorluk seviyelerinde, çoktan seçmeli ve kısa cevaplı, sınırsız sayıda soru oluşturma özelliğine sahiptir. 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde, MEB öğretim programına uygun ve kapsamlı soru tipleri içermektedir.

DinamikMAT’la öğretmenin oluşturduğu testler, çalışma/ödev olarak gönderildiğinde, her öğrenciye aynı kazanımları ölçen ve aynı zorluk seviyesinde, farklılaşmış sorularla ulaşır. Testlere ait performans raporları sayesinde sınıfın matematik dersindeki başarı durumu, tek tabloda ve öğrenci detayında görülür.

Öğrenciler DinamikMAT’la çalışırken, farklı bir ek kaynağa ihtiyaç duymadan, kişiselleştirilmiş bir çalışma programıyla ilerler. Okul sınavlarında ve merkezî sınavlarda karşılaşabilecekleri kolaydan zora tüm soru tiplerine ve çözümlerine hâkim olurlar.

9. ve 10. sınıf öğrenci ve öğretmenleri için çok boyutlu eğitim çözümleri sunan online eğitim destek hizmetidir.

Öğrenci Lisego’yla; derslere liselinin yaşam hızına uygun bir dinamizmle çalışır. Sıradışı, özgün ve zengin eğitsel içeriklerle anlayarak ilerler.

Yapılandırmacı yaklaşım ve kavramsal öğrenme prensipleriyle hazırlanan bu içerikler, öğrencinin konuları, temel bilgilerden başlayıp en ince detayına kadar öğrenmesini sağlar.

Okul sınavlarına Lisego’yla hazırlanır, TYT ve AYT için güçlü bir altyapı oluşturur.

Hızlıgo, öğrencilerin okuma hızını bilimsel yöntemlerle artıran online hızlı okuma sistemidir.

Kullanıcının, çok daha kısa sürelerde çok daha fazla sayıda metni, dokümanı, kitabı, anlam kaybı yaşamadan okuyabilme yeteneği kazanması amacıyla geliştirilmiştir.

Hızlıgo; gözün nasıl bakması, satırlar üzerinde nasıl kayması ve nasıl okuması gerektiğini öğrenmesini sağlar, öğrenciye okuma ritmi kazandırır, dikkat ve konsantrasyonunu artırır. Paragraf sorularını odaklanarak ve hızlı bir şekilde çözmeye yönelik çalışmalarla okul sınavlarında ve merkezî sınavlarda başarıyı artırır.

egitim.com; okul öncesinden yükseköğretime uzanan eğitim yolculuğunun her anında geleceğin başarılı yöneticilerine, eğitmenlerine, iş insanlarına ve sanatçılarına eğitim alanında ihtiyaç duydukları içerikleri sürekli güncellenen platform yapısında sunar.

Sebit’in eğitim vizyonu ve ulusal değerleri ışığında hazırlanan blog yazıları, videolar ve dinleme listeleriyle eğitimle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını egitim.com’un zengin ve özgün içeriklerinde bulabilirsiniz.

Egitim.com
Vitamin Öğretmen

Öğretmenlere yönelik geliştirilen, özgün içerikli mesleki gelişim ve paylaşım platformudur. Öğretmenlerin ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip ederek mesleki yetkinliklerini geliştirmelerini amaçlamaktadır.

Kendisini sürekli geliştirme ihtiyacı hisseden, eğitim teknolojilerine ve yenilikçi eğitim yöntemlerine ilgi duyan, paylaşımın değerine inanan ve eğitimde kalitenin yükselmesinde sorumluluk hisseden tüm öğretmenlerin buluşma noktasıdır.

Kariyer ve günlük yaşam için gerekli olan eğitimleri, online olarak üyelerine sunan profesyonel ve kişisel gelişim portalıdır.

Kariyer eğitimleri ve sertifika programlarıyla kendini geliştirmek isteyen herkese açıktır. Yeni mezunlar, kişisel gelişimine önem verenler, kariyerinde başarılı bir yükselişi hedefleyenler için nitelikli bir eğitim ortamı sunar.

Türkiye’de tüm süreçleri online olan ilk “Üniversite Onaylı Online Sertifika Programları” projesini hayata geçiren ProG, Türk Telekom Akademi’nin online eğitim altyapısını da sağlamaktadır. Üniversite onaylı sertifika programları, dijital katılım sertifikalı eğitimler ve iş dünyasında kabul gören pek çok nitelikli eğitimi, Türk Telekom Akademi üzerinden kullanıcılarına sunmaktadır.

Adaptive Curriculum
Adaptive Curriculum
Tianyi

Vitamin Lise’nin Matematik, Fizik ve Kimya içeriklerinin Çin müfredatına uyarlanarak "Tianyi" adıyla Çince hazırlanmış sürümüdür.

Tianyi, 2000 yılı Mart ayında Çin Millî Eğitim Bakanlığından ortaöğretim kurumları için onay almış, aynı zamanda ortaöğretim kurumları için önerilmiştir.

Tianyi, Çin'de yayımlanan PC Shopper dergisi tarafından yapılan değerlendirmelerde, editör tarafından önerilen eğitim yazılımlarının en iyisi seçilmiştir.

VİTAMİN MALEZYA

Sebit'in Malezya için özel eğitim çözümü, 2005 eğitim yılı başından itibaren ülkedeki ortaokul seviyesindeki okullarda Fen ve Matematik derslerinde kullanılmaktadır. Ürün, Adaptive Curriculum içeriklerinin Malezya müfredatına uyumlandırılmasıyla özelleştirilmiştir.

Aynı zamanda Microsoft'la yapılan iş birliği sonucunda, Malezya Eğitim Bakanlığı için özel bir iş birlikli öğrenme platformu tasarlanmış ve sahada başarıyla test edilip kullanılmıştır.

VITAMINA | LATİN AMERİKA

Latin Amerika ülkelerinin ortak kültürel ögelerini barındıracak şekilde yerelleştirilen Adaptive Curriculum ürünü, Şili, Brezilya, Arjantin ve Meksika müfredatlarıyla uyumlandırılmıştır.

Tamamı İspanyolca olan Vitamina, dinamik ve etkileşimli öğrenme içerikleriyle ortaokul ve lise seviyesinde Fen ve Matematik alanlarında tam yetkinlik geliştirmek üzere hazırlanmış eğitsel bir çözümdür.

VİTAMİN ARAPÇA

Türkiye ve Amerika’da başarılara imza atan online ders destek sistemi Vitamin, Saudi Telecom Company (STC) iş birliğiyle Suudi Arabistan müfredatına ve Arap kültürüne uygun biçimde yerelleştirilmiştir. Tüm Vitamin içeriği ve etkileşimli uygulamaları Arap diline uygun biçimde sağdan sola okunur ve kullanılır olarak revize edilmiştir.

AC VBooks

Sebit'in Microsoft'a özel geliştirdiği ACVBooks uygulaması, 2012 yılında Windows 8 global markette yerini almıştır.

Lise düzeyi Fizik ve Geometri interaktif ders anlatımları içeren ve dünyada bir ilke imza atan VBook uygulaması, ABD ve dünya genelindeki kullanıcılara İngilizce içerikle sunulmuştur.

Avrupa Birliği Projeleri

Vitamin Öğretmen
iClass Projesi

Sebit'in tamamen kendi vizyonuyla oluşturduğu, ders yazılımları alanında araştırma geliştirme projesi iClass, Avrupa Birliği’nin Altıncı Çerçeve Programları kapsamında, Türkiye'den koordine edilen tek bütünleşik proje olarak Avrupa Komisyonu tarafından desteğe hak kazanmıştır.

Projenin amacı, Avrupa standartlarında, her bir kullanıcının öğrenme düzeyine, şekline, ihtiyacına göre farklı öğrenim materyalleri sunabilen akıllı bir sistemin altyapısını oluşturmaktır.

LEA's BOX Projesi

Öğrenme analitiği ve “büyük veri” son dönemde eğitim araştırmalarının sıcak konularıdır. Amaç, eğitsel değerlendirme ve planlamanın daha hedef odaklı, proaktif ve bireysel ihtiyaçlara cevap verir nitelikte olmasıdır.

LEA’s BOX projesinin 4 ortağı tarafından geliştirilen öğrenme analitiği alet kutusunu kullanacak eğitimciler, birçok kaynaktan gelecek verileri analiz edip öğrencilerin kabiliyetlerindeki gelişimi takip edebilecektir.

Proje, Avrupa Komisyonu 7. Ar-Ge Çerçeve Programı tarafından desteklenmektedir. Sebit ürün tasarımı ve pazara geçirme iş paketlerini yönetmekte, proje çıktılarını pilot çalışmalarıyla değerlendirmektedir.

Adaptive Curriculum
Vitamin Öğretmen
BEACONING Projesi

15 ortaklı BEACONING Projesi, Avrupa Komisyonu 8. Ar-Ge Çerçeve Programı (Horizon 2020) tarafından desteklenmektedir. Sebit, proje kapsamında, ürün tasarımlarının yanı sıra ürünlerin saha uygulamalarını da yönetmekte ve proje çıktılarını pilot çalışmalarla değerlendirmektedir.

BEACONING inovasyon projesinde, oyun temelli bir öğrenme platformu kurulması, oyunlaştırılmış ders planlarının öğrenci bazında kişiselleştirilmesi, eğitsel kaynakların bağlama göre çeşitlendirilmesi, böylece zaman-mekân bağımsız öğrenme fırsatlarının sunulması planlamaktadır.

BEACONING platformu oyunlaştırılmış ders planları çıkarmak, kişiselleştirme unsurlarını yerleştirmek için yazarlık araçları da sağlamaktadır. Planların bulut temelli platformdan sunulması, mobil cihazlardan takip edilmesi, analitik değerlendirmelerin yapılabilmesi amaçlanmaktadır.