Adaptive Curriculum (ABD)

Adaptive Curriculum, Sebit'in ABD'deki ortaokul-lise öğretmen ve öğrencilerine yönelik hazırladığı, Matematik Fen eğitimini geliştirmeyi hedefleyen öğrenme platformudur.

ABD’de 500’den fazla okulda 300 bini aşkın kullanıcıya ulaşan Adaptive Curriculum, ABD ulusal ve eyalet müfredatlarıyla ilişkilendirilmiştir.

www.adaptivecurriculum.com

www.uzinggo.com

image-1

iClass Projesi

(Intelligent Distributed Cognitive-Based
Open Learning System for Schools)

Sebit'in tamamen kendi vizyonuyla oluşturduğu, ders yazılımları alanında araştırma geliştirme projesi iClass, Avrupa Birliği’nin Altıncı Çerçeve Programları kapsamında, Türkiye'den koordine edilen tek bütünleşik proje olarak Avrupa Komisyonu tarafından desteğe hak kazanmıştır.

Projenin amacı, Avrupa standartlarında, her bir kullanıcının öğrenme düzeyine, şekline, ihtiyacına göre farklı öğrenim materyalleri sunabilen akıllı bir sistemin altyapısını oluşturmaktır.

LEA's BOX Projesi

Öğrenme analitiği ve “büyük veri” son dönemde eğitim araştırmalarının sıcak konularıdır. Amaç, eğitsel değerlendirme ve planlamanın daha hedef odaklı, proaktif ve bireysel ihtiyaçlara cevap verir nitelikte olmasıdır.

LEA’s BOX projesinin 4 ortağı tarafından geliştirilecek öğrenme analitiği alet kutusunu kullanacak eğitimciler, bir çok kaynaktan gelecek verileri analiz edip öğrencilerin kabiliyetlerindeki gelişimi takip edebilecektir. Proje Avrupa Komisyonu 7. Ar Ge Çerçeve Programı tarafından desteklenmektedir. Sebit ürün tasarımı ve pazara geçirme iş paketlerini yönetmekte, proje çıktılarını pilot çalışmaları ile değerlendirmektedir.

www.leas-box.eu

image-2
image-1

BEACONING Projesi

BEACONING inovasyon projesinde bir oyun temelli öğrenme platform kurulup, oyunlaştırılmış ders planları öğrenci bazında kişiselleştirilip eğitsel kaynaklar bağlama göre çeşitlenenecek, böylece zaman-mekan bağımsız öğrenme fırsatları sunulacaktır.

BEACONING platformu oyunlaştırılmış ders planları çıkarmak, kişiselleştirme unsurlarını yerleştirmek için yazarlık araçları sağlar. Planlar bulut temelli platformdan sunulur, mobil cihazlardan takip edilir, analitik değerlendirmeleri yapılabilir.

15 ortaklı BEACONING projesi, Avrupa Komisyonu 8. Ar Ge Çerçeve Programı (Horizon 2020) tarafından desteklenmektedir. Sebit ürün tasarımı ve pazara geçirme iş paketlerini yönetmekte, proje çıktılarını pilot çalışmaları ile değerlendirmektedir.

beaconing.eu

Çin-Tianyi

Vitamin Lise’nin Matematik, Fizik ve Kimya içeriklerinin Çin müfredatına uyarlanarak "Tianyi" adıyla Çince hazırlanmış sürümüdür. Tianyi, 2000 yılı Mart ayında Çin Millî Eğitim Bakanlığından ortaöğretim kurumları için onay almış, aynı zamanda ortaöğretim kurumları için önerilmiştir.

Tianyi, Çin'de yayımlanan PC Shopper dergisi tarafından yapılan değerlendirmelerde, editör tarafından önerilen eğitim yazılımlarının en iyisi seçilmiştir.

image-2

VİTAMİN MALEZYA

Malezya Millî Eğitim Bakanlığı için geliştirilen, Fen ve Matematik derslerine yönelik eğitim içerikleridir. 2005 eğitim yılı başından itibaren olmak üzere bugün Malezya’da 2952 okulda kullanılmaktadır.

Malezya öğretim programı için geliştirilen bu ürün, 2005 yılında CODiE Ödülleri "6-8. Sınıflara Yönelik En İyi Matematik" kategorisinde finalist oldu.

AC VBooks

Sebit'in Microsoft'a özel geliştirdiği ACVBooks uygulaması, 2012 yılında Windows 8 global markette yerini aldı. Lise düseyi Fizik ve Geometri interaktif ders anlatımları içeren ve dünyada bir ilke imza atan VBook uygulaması, ABD ve dünya genelindeki kullanıcılara İngilizce içerikle sunuldu.

VITAMINA

Latin Amerika ülkelerinin ortak kültürel öğelerini barındıracak şekilde yerelleştirilen Adaptive Curriculum ürünü, Şili, Brezilya, Arjantin ve Meksika müfredatları ile uyumlandırılmıştır. Tamamı İspanyolca olan Vitamina, dinamik ve etkileşimli öğrenme içerikleri ile ortaokul ve lise seviyesinde fen ve matematik alanlarında tam yetkinlik geliştirmek üzere hazırlanmış eğitsel bir çözümdür.

www.vitaminaeducacion.com

VİTAMİN ARAPÇA

Türkiye ve Amerika’da başarılara imza atan online ders destek sistemi Vitamin, Saudi Telecom Company (STC) işbirliği ile Suudi Arabistan müfredatına ve Arap kültürüne uygun biçimde yerelleştirilmiştir. Tüm Vitamin içeriği ve etkileşimli uygulamaları Arap diline uygun biçimde sağdan sola okunur ve kullanılır olarak revize edilmiştir.